Ми звикли чи не всі продукти після повернення з магазину переводити в холодильник.
Чи справді там їм місце? Деякі дійсно не можуть зберігатися в інших умовах, а ось інші не те, що займають зайве місце в холодильнику, таке зберігання може навіть зіпсувати смакові властивості.
Тож часто українці всі продукти, які потребують тривалого зберігання, складають у холодильники, навіть не підозрюючи, що таким чином можна лише зашкодити їм. Багатьом із них холод протипоказаний.
Отже, зверніть увагу на наступний перелік продуктів та дотримуйтесь правил їх зберігання, щоб вони довше залишалися придатними до споживання.
Непридатним до служби загрожує мобілізація: як оскаржити висновок ВЛК за новими правилами
Українцям дали шанс збільшити "Тисячу Зеленського" ще на 100 грн: як отримати бонус
Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів
Українцям масово повертають гроші за комуналку: терміново перевірте усі квитанції
Які продукти не варто класти в холодильник
1. Шоколад. В результаті на ньому утворюється конденсат, і коли ви витягнете його, то на плитці з'являться білі розлучення, через те, що цукор, що міститься в продукті, розчиниться.
2. Банани та інші фрукти з теплих країн. У холодильнику вони стануть темніти і швидше псуватись. Для зберігання їм потрібна кімнатна температура повітря.
3. Цитрусові. У холоді вони в'януть і розм'якшуються, які шкірка може покритися плямами.
4. Помідори. Можуть втрачати запах та смакові якості, у холоді помідор стає в'ялим.
5. Картопля. У холоді крохмаль, що міститься в овочах, перетворюється на цукор. В результаті картопля стає солодкою на смак і більш в'ялою.
6. Цибуля. Вбирає запахи інших продуктів та залишає їм свій запах. Крім того, цибуля розм'якшується і покривається пліснявою.
7. Авокадо. Оскільки плід зазвичай продається недозрілим, він швидше стане м'яким і досягне стиглості при кімнатній температурі.
8. Мед. Цей продукт зберігають за температури від -7 до +20 градусів. Тому краще поставити баночку з медом у сухе, темне та прохолодне місце. У холоді мед може й засохнути.
9. Домашня консервація. Таке зберігання немає сенсу, оскільки ці продукти вже містять "консерванти" , які продовжують життя продуктам. Також зауважте, що домашню консервацію краще вживати протягом кількох діб після відкриття.
10. Соуси, приправи та кетчупи. Холодильник може увібрати їх аромати. Крім того, вони не зіпсуються, якщо їх утримувати у темному прохолодному місці на кухні.
11. Коньяк та вино . Ці міцні напої можуть змінити смак та запах. Краще просто дотримуватись рекомендацій виробника, вказаних на етикетці.
12. Хліб. Для нього найкраще підійде дерев'яна хлібниця. А в холодильнику хліб втратить смакові якості та "пружність" і стане швидше черствіти.
13. Зелень. Її краще заморозити або зберігати у пластиковому судку, на низ якого застелена паперова серветка. Від зберігання в поліетиленовому пакеті в холодильнику заведеться пліснява.
14. Солодкий болгарський перець. У холодильнику втратить свою хрумкість.
15. Свіжі огірки. У холоді стануть рідкими і швидше псуються.
16. Часник. Швидко запліснявіє і стає м'якшим. Його краще зберігайте у темному прохолодному місці.
17. Ягоди. Оскільки вони містять багато вологи у складі, то холодильник може швидше зіпсуватися. Перед тим, як укласти в холод, не мийте їх або просто заморожуйте.
18. Оливкова олія. У холоді цей продукт твердне, тому псується його смак.
19. Соєвий соус. Його складові дозволяють зберігати продукт без холоду.
20. Вершкове масло. Невеликий шматок можна покласти на блюдце та користуватися кілька днів, щоб воно було м'яким. У той же час, якщо ви робите запаси масла, зберігайте в морозилці.
21. Арахісове масло. Не потребує тривалого зберігання. Наприклад, відкрита баночка з арахісовим маслом може до 3 місяців зберігатися при кімнатній температурі.
22. Горіхи. У холодильнику втратять смакові властивості.
23. Кава та чай. Найкраще зберігати ці продукти в сухому місці, а кава – герметично закритою.
24. Яблука – вони швидше зав'януть і почнуть псуватися.
25. Рибні консерви. Покладіть їх туди, де вони не займатимуть зайве місце. У холодильнику тримайте цей продукт, коли консерв відкритий.
26. Нутелла. Не потребує холоду для зберігання, тому в холодильнику лише затвердіє.
27. Баклажани та кабачки. Зберігайте їх подалі від прямих сонячних променів за кімнатної температури. У холоді вони можуть втрачати поживні речовини та корисні властивості та стануть м'якими.
28. Плоди, що мають великі кісточки. Йдеться про персики, абрикоси, нектарини, вишню і черешню. Їх краще довго взагалі не зберігати, а вживати одразу після покупки.
29. Ковбаса салямі – Цей сорт твердої копченої ковбаси з висушеного м'яса можна зберігати за кімнатної температури від 30 до 40 днів.
Нагадаємо, чому радянські кухні такі маленькі? Українцям пояснили, навіщо доводилося "утискатися".