У "Київтеплоенерго" розповіли, як відбувається зняття показників лічильників тепла у будинках столиці. Наразі у зоні обслуговування компанії понад 9,5 тис. будинків, з яких майже 90% оснащені лічильниками, що є найвищим показником в Україні.
Як це працює? Інженери Київтеплоенерго за графіком знімають показники із будинкових лічильників. Для цього вони підключають пристрої до ноутбуків, вивантажують дані в систему та на їх основі формують нарахування за опалення.
Також у будинках встановлені "розумні" лічильники, які можуть передавати показники дистанційно – без особистої присутності спеціалістів. Таких лічильників уже 4,5 тис., що становить понад 55% від усіх встановлених приладів.
Якщо у вас немає квартирного лічильника, нарахування за тепло будуть пропорційні площі квартири. Також мешканці оплачують загальнобудинкові потреби, включаючи опалення місць загального користування.
Новий етап мобілізації у серпні: хто з українців – пріоритетна ціль для ТЦК
Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Якщо ви хочете стежити за показниками лічильників у своєму будинку, можна подати заявку до диспетчерської служби за телефоном 1557 або на сайті. Для тих, у кого стоять "розумні" лічильники, дані надсилатимуться на телефон або пошту у вигляді СМС.
Зареєструватися можна також за електронною адресою – energozbut@kte.kmda.gov.ua.
"Нам важливо, щоб клієнти платили саме за те тепло, що за фактом спожив їхній будинок", – сказав директор "Енергозбуту" Костянтин Лопатін.
А ми нагадуємо, лічильник мотає як шалений, а у квартирі "північний полюс": українці обурені якістю газу
Раніше українців стривожили поверненням графіків відключення світла: винна не погода
Читайте також, один раз 500 грн або переплачувати щомісяця: водоканальники поставили споживачам ультиматум