При приготуванні їжі, особливо при жарінні або запіканні, утворюються дрібні частинки (PM10 і PM2.5), які можуть глибоко проникати в легені і навіть потрапляти в кровотік.
Дослідження показують, що рівень NO2 у будинках із газовими плитами зазвичай вищий, ніж у тих, де використовуються електричні плити. Плати, що погано обслуговуються, можуть виділяти більше чадного газу.
Без витяжки газові плити можуть підвищувати рівень NO2, що перевищують норми якості зовнішнього повітря, встановлені Агентством охорони навколишнього середовища.
Приготування на газовій плиті може забруднити повітря у вашому будинку, що вимагає обережності та заходів, таких як гарне вентилювання, для зниження ризику для здоров'я.
Соціальні виплати, пільги та субсидія виплачуватимуться за новими правилами у 2025 році
Стаж, середня зарплата та мінімалка: які сюрпризи готує пенсійна система у 2025 році
Мобілізації не уникнуть: хто в першу чергу піде до ТЦК у квітні
Допомога на поховання пенсіонера: розмір виплат у 2025 році
Діти дуже чутливі до забруднення повітря, що походить від газових плит та інших джерел чадних газів у будинку. Це забруднення включає шкідливі хімічні речовини, такі як оксид азоту, вуглецю, дрібні частинки та формальдегід.
Є дослідження, яке показало, що діти, які живуть у будинках із газовими плитами, мають більш високий ризик захворіти на астму. Саме цей ризик вищий на 42%. Також є велика ймовірність, що таким дітям колись поставлять діагноз астми.
Це наголошує на важливості добре вентилювати кухню під час та після приготування, а також розглянути можливість використання альтернативних джерел енергії для приготування їжі для захисту здоров'я дітей.
Нагадаємо, частини українців спишуть борги за газ: кому і за якої умови
Вам буде цікаво дізнатися "Нафтогаз" розповів про найбільших боржників за газ: українці ще добре тримаються