Не секрет, що вже у березні у дачників та городників велика кількість завдань та турбот. На цей раз пропонуємо нашим дорогим читачам грамотно розпланувати всі обов'язки за допомогою посівного календаря.
Місячний посівний календар на березень 2024 року допоможе розпланувати роботу на ділянці. Відомо, що наш супутник впливає на зростання та врожайність рослин.
Щоб городні клопоти пройшли вдало, орієнтуйтеся на місячний календар, пише портал Unian.
Місячний посівний календар на березень 2024 Україна
1 березня – можна купувати та замочувати насіння, сіяти будь-яку зелень у горщиках, висаджувати розсаду цибулі. У саду можна заготовляти живці, обробляти рослини фунгіцидами. У теплиці - полоти грядки і обривати зайві саджанці, мульчувати ґрунт. Не рекомендується обрізати та пересаджувати рослини, травмувати коріння.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
2-4 березня – на підвіконні – посадка цибулі, часнику, зелені, редиски, кореневої селери. На клумбі та в горщиках - висадка ампельних і кучерявих квітів. На городі та в теплицях можна покласти грядки, проріджувати саджанці, сіяти бобові, удобрювати ґрунт. Не рекомендується замочувати насіння та прищипувати рослини.
5-6 березня – дозволено посадки будь-яких овочів та квітів, а також молодих дерев у саду. У теплиці можна посадити полуницю, картоплю, моркву. Не рекомендується прополювати ділянку, розпушувати землю, пошкоджувати коріння рослин.
7-8 березня - добрі дні, щоб боротися зі шкідниками та хворобами на ділянці, удобрити рослини, обрізати крону дерев та хворі гілки, викопати коренеплоди та цибулини квітів. Не рекомендується садити, пересаджувати та рясно поливати рослини.
9-10 березня - добрі дні, щоб доглядати вже посаджені культури, але нові садити не варто. Можна полоти, удобрювати, підгодовувати, лікувати рослини, білити дерева, готувати субстрат. 10 березня настане молодик - місячний посівний календар рекомендує нічого не сіяти.
11-13 березня - можна перекопувати і розпушувати ґрунт, заготовляти субстрат, зайнятися санітарним обрізанням та заготівлею живців. Дозволено садити і пересаджувати кімнатні квіти, решту рослин сіяти не варто. Також не можна замочувати насіння та пікірувати розсаду.
14-15 березня – дуже врожайні дні. Садьте будь-які овочі, розсаду та дерева. 15 березня – вкрай вдала дата для посадки багаторічних квітів. У саду можна обприскувати та білити дерева, обрізати крону, лікувати хвороби. Не рекомендується міняти ґрунт у горщиках.
16-17 березня – можна садити зелень, полуницю, цибулю, часник, моркву, бобові, ампельні квіти. На підвіконні - вирощування, підживлення та прополювання розсади. Хороші дні для боротьби зі шкідниками та захворюваннями саду та клумби. Не рекомендується садити цибулинні квіти, викопувати цибулини та бульби, пасинкувати рослини.
18-19 березня – дуже родючі дні. Дозволено будь-які посадки - як розсади на підвіконні, так і ранніх овочів на городі. Все посаджене добре приживеться. Також дозволено пересаджувати та підгодовувати квіти, вкорінювати живці, перекопувати та мульчувати ґрунт. Не варто використовувати отрутохімікати.
20-21 березня - дуже добрі дні для посадки малини, смородини, винограду, агрусу та інших чагарників. На підвіконні можна садити зелень та салати. Інші посіви краще відкласти. Не можна пересаджувати, прищипувати, обрізати рослини - рани довго гояться.
22-23 березня - вдалі дні для посадки будь-яких квітів та плодових дерев. Можна вкорінювати живці та прищипувати рослини. Овочі садити не варто, але вже посаджені можна підгодувати та прополоти. Також не варто викопувати цибулини та бульби.
24-26 березня - дні повного місяця. Посівний календар радить відкласти будь-які посіви та посадки. Можна доглядати вже посаджені рослини, готувати грядки, підгодувати молоді саджанці.
27-28 березня - добрі дні для посадки всіх квітів та плодових дерев, а також розсади, особливо томатів. Можна прополювати грядки, проріджувати сходи, замочувати насіння, пророщувати картоплю. Дозволено обробляти рослини фунгіцидами, але не варто підгодовувати мінеральними добривами. Також не варто пересаджувати рослини – вони не приживуться на новому місці.
29-31 березня – добрі дні для посадки пряних рослин, часнику, гірчиці, розсади гострого перцю. На клумбі можна садити цибулинні та ампельні квіти. Дерева та чагарники можна обприскати від шкідників. Дозволено посіви ранніх овочів у відкритий ґрунт, але не варто рясно їх поливати.
Нагадаємо, розсада зійде дуже рано: прості секрети для городників – робіть уже зараз.
Раніше повідомлялося, що врожай стане проблемою: ці рослини заборонено садити на грядці після огірків.
Також, наслідки не розгрібайте: які поради щодо догляду за рослинами слід обходити стороною.